Volný čas

Cyklotrasy v Poděbradech


Cyklistická stezka č. 0019 začíná v Nymburce, vede přes obce Kovanice a Chvalovice až k poděbradské jízdárně a Havířskému kostelíku, odkud lze pokračovat k hydroelektrárně a přes novou lávku na druhý labský břeh a pokračovat dále do Libice nad Cidlinou, nebo se vrátit po opačném břehu zpět do Nymburka.Cyklistická stezka č. 24 je součástí Labské trasy budované z Pardubic do Magdeburgu. Vede po pravém břehu Labe, po zpevněném asfaltovém povrchu. Délka trasy z Libice nad Cidlinou až do obce Byšičky je dlouhá cca 40 km. Rekreačním tempem jí lze ujet za 3 hodiny.Trasy jsou rovinaté, nenáročné a jsou vhodné i pro rodiče s dětmi.

 

 Výletní a restaurační loď Král Jiří

Pravidelné hodinové vyjížďky: na Cidlinu a zpět / okružní plavba směr Nymburk

Celodenní výlety:
Mělník - plavba přes devět zdymadel
Kladruby nad Labem - s prohlídkou zámku a hřebčína
Plavby na objednávku: Kolín, Lysá nad Labem, Brandýs nad Labem aj.

Nástupní přístaviště pod zámkem

Poděbradské jezero

Jedná se o vodní plochu vzniklou po těžbě písku o rozloze cca 27 ha s travnatými a písčitými plážemi a pozvolným vstupem do vody. V oddělené části koupaliště je umístěna nudistická pláž. Areál koupaliště poskytuje skvělé podmínky pro sportovní vyžití – k dispozici je volejbalové hřiště, nohejbalové hřiště, hřiště pro petanque, stolní tenis a minigolf. Dále je zde možnost zapůjčení lodiček, stánky s občerstvením, sprchy, kabiny na převlékání, WC, v areálu je zavedena pitná voda - k pítku. Pro děti jsou osazeny skluzavky a prolézačky.

Vybavenost
Stánky s občerstvením, sprchy, kabiny na převlékání, splachovací WC s možností mytí rukou, v areálu je zavedena pitná voda - k pítku. Pro děti jsou osazeny skluzavky a prolézačky. Plavčík a zdravotník jsou zajištěni v době provozu koupaliště

Otevírací doba
Červen-září, denně 9.00-18.00


 https://www.ipodebrady.cz